Vypouklé oči

Vypouklé oči se objevují tehdy, když obě oči vystupují z očních důlků vlivem místo zabírajícím lézím způsobených například oteklými svaly, tukem a tkáněmi v prostoru za okem. Tím dochází k vystavení větší části rohovky vzduchu (vysychání), což ztěžuje udržení oční vlhkosti a svlažování oka. V krajních případech může dojít ke značnému zvýšení tlaku na zrakový nerv vlivem vypouklých očí, což může vést i k ztrátě zraku.

Často dochází k záměně vystupujících očí za vypouklé. Vystupující oči jsou většinou dědičným jevem a ve většině případů nejde o chorobu. Odlišným případem však mohou být vypouklé oči, protože mohou být spojeny s vážnějším onemocněním.

Co je příčinou vypouklých očí?
Vypouklé oči mohou být spojeny s množstvím onemocnění a stavů, včetně zeleného zákalu, hypertyreózy, leukémie a dalších.

Nejčastější příčinou vypouklých očí je Gravesova nemoc nebo přesněji Gravesova oftalmopatie - autoimunitní onemocnění, při němž štítná žláza reaguje chorobně na škodlivé buňky a produkuje protilátky, které se dostávají do očních svalů a způsobují zánět.

Příznaky vypouklých očí
Vypouklé oči jsou většinou symptomem jiného onemocnění. Symptomy vypouklých očí mohou zahrnovat:

  • viditelně vypouklé oči
  • nadměrnou suchost očí
  • patrné bílé zbarvení mezi horní částí duhovky a očními víčky
  • bolest očí
  • zarudnutí očí

Léčba vypouklých očí
Celkový průběh léčby bude určen hlavní příčinou vypouklých očí určí . Ve všech případech však budou vypouklé oči více vystaveny vzduchu a bude těžší je svlažovat. Nadměrnou suchost očí lze řešit umělými slzami a kapkami pro zvlhčování očí.

Dotazy?

Online Beratung - form

Online Beratung - page
   TrustArc