Krátkozrakost (Myopie)

Krátkozrakost se projevuje tím, že blízké objekty vidíte ostré a objekty vzdálené jsou zamlžené a rozmazané. Myopie není nemoc, vztahuje se pouze k odchylkám vaší oční bulvy. Myopií trpí asi 30% populace.

Příčiny krátkozrakosti
Při krátkozrakosti je optická mohutnost rohovky a čočky větší než by odpovídalo délce oka. Světelné paprsky, které procházejí optickým aparátem oka se střetávají před sítnicí a obraz na ní je neostrý. Záleží tedy i na tvaru oční bulvy. V tomto případě je oko "dlouhé“.

Jak poznáme krátkozrakost?
Mhouříte oči, abyste jasně viděli do dálky? Míjíte své přátele na ulici, aniž byste je poznali? Píše vaše dítě s nosem nalepeným na sešit? Jestliže ano, jsou to první příznaky myopie.

Příznaky

  • rozostřené vidění do dálky
  • mhouření očí
  • napětí očí či bolest hlavy při snaze zaostřit obraz

Korekce
Myopii můžeme korigovat pomocí brýlí (s minusovými brýlovými čočkami), kontaktními čočkami - např. Purevision2. Kontaktní čočky mají oproti brýlím tu výhodu, že vám neomezují zorné pole a nezmenšují vnímání prostoru kolem vás.

Velkou výhodu mají myopové v nasazování kontaktních čoček. Vidí dobře do blízka a snadněji se jim kontaktní čočky nasazují.

Dalšími možnostmi korekce je laserová chirurgie nebo ortokeratologie.

Dotazy?

Online Beratung - form

Online Beratung - page
   TrustArc