Newsroom

Sídlo Bausch & Lomb, Inc. je v Rochesteru, NY, USA. Firemní informace včetně tiskových zpráv se nacházejí na americké části těchto webových stránek. Klikněte zde pro nejnovější Bausch + Lomb zprávy.

Media Contact:

BauschLomb@FTIConsulting.com

SPOLEČNOST BAUSCH + LOMB OZNAMUJE DOBROVOLNÉ STAHOVÁNÍ URČITÝCH ŠARŽÍ ROZTOKŮ NA ČOČKY, OČNÍCH VÝPLACHŮ a OČNÍCH LUBRIKANTŮ

Nejsou známy závažné nežádoucí účinky související s tímto stahováním.

 

LAVAL, Quebec, 27. 5 . 2021 – Společnost Bausch + Lomb, přední světový hráč v oblasti zdraví očí, provádí dobrovolné stahování určitých šarží roztoků: Biotrue® roztok na čočky, ReNu® MPS víceúčelový roztok pro citlivé oči, ReNu® MultiPlus roztok na čočky, Boston® čistící roztok, Boston® udržovací roztok, Boston® Simplus Multi-Action roztok na čočky, Sensitive Eyes® roztok na čočky, EasySept® roztok na čočky, Ophtaxia® oční výplach, Sensitive Eyes® eye lubrikační roztok a souvisejících privátních značek, které byly vyrobeny v závodě v Miláně, v Itálii. Kompletní seznam produktů Bausch + Lomb a šarží, kterých se toto stahování týká, je uveden níže.

 

Dobrovolné stahování probíhá v Evropě, na Blízkém východě, v Africe, v Rusku/Společenství nezávislých států, v Hongkongu a v Číně, ačkoli určité šarže očního výplachu Ophtaxia® jsou dostupné pouze ve Francii a Hongkongu a oční lubrikant Sensitive Eyes® pouze v Maďarsku, Bulharsku a Jižní Africe. Jediným produktem, který je stahován v Číně, je roztok na čočky Boston® Simplus.

 

Toto dobrovolné stahování navazuje na oznámení týkající se problému s procesem sterilizace, přijaté společností Bausch + Lomb od jednoho z externích dodavatelů v italském Miláně, který před výrobou v milánském závodě sterilizuje některé komponenty (láhve, zátky a uzávěry) těchto produktů. Společnost Bausch + Lomb je jednou z mnoha společností dotčených touto záležitostí.

Zdraví a bezpečnost každého, kdo používá naše produkty, je naší nejvyšší prioritou. Ačkoli existuje nízké riziko infekce při použití těchto produktů, zvolili jsme dobrovolné stahování určitých šarží těchto produktů, protože nemůžeme potvrdit, že poskytovatel vyhovuje požadavkům na shodu u některých komponentů těchto produktů. V souvislosti s touto záležitostí nebyly dosud hlášeny žádné závažné nežádoucí účinky.

 

Informace o dotčených šaržích produktů jsou k nalezení na BLRecall.expertinquiry.com

Další produkty společnosti Bausch + Lomb nejsou tímto opatřením dotčeny.

 

Spotřebitelé, kteří mají tyto dotčené produkty ve vlastnictví, by měli podniknout následující kroky:

1. Navštivte stránky BLRecall.expertinquiry.com pro ověření dotčených produktů. 

2. Pokud je produkt dotčený, přestaňte ho používat.

3. Pro získání dalších pokynů se zaregistrujte na stránkách BLRecall.expertinquiry.com.

4. Po provedení všech pokynů, dotčený produkt vyhoďte.

Pro více informací ohledně stahování, pro podporu při registraci, pro nahlášení nežádoucího účinku nebo stížnosti mají spotřebitelé kontaktovat společnost Sedgwick, která provádí stahování produktů jménem společnosti Bausch + Lomb, na emailu: BLRecall@Sedgwick.com, telefonu: 800 142 263 v hodinách mezi 9:00 až 18:00 místního času, neděle – sobota, nebo online na stránkách BLRecall.expertinquiry.com.  

Spotřebitelé by také měli kontaktovat svého očního specialistu se žádostí o další péči a pokyny v případě souvisejícího nežádoucího účinku.

 

Maloobchodníci, lékárny, oční specialisté, distributoři a velkoobchod, kteří zakoupili produkty přímo od společnosti Bausch + Lomb, jsou žádáni, aby kontaktovali společnost Sedgwick na čísle 800 142 263 a dohodli se na vyzvednutí identifikovaného produktu a pokynech k autorizaci vrácení zboží. Pokud produkty nebyly zakoupeny přímo od společnosti Bausch + Lomb, žádáme zákazníky, aby ohledně vrácení produktů a projednání možností výměny nebo vrácení peněz kontaktovali svého prodejce.

 

Detaily stahovaných produktů*

Datum expirace

květen 2021 – únor 2024

 • Biotrue® multi-purpose solut

 • ReNu® MPS multi-purpose solution sensitive eyes (60mL, 120mL, 240mL, and 3 X 240mL)
 • ReNu® MPS multi-purpose solution sensitive eyes flight pack (2 X 60mL)
 • ReNu® multi-purpose formule classique
 • Boston® SIMPLUS Multi-Action Solution (120mL)
 • ReNu® MultiPlus multi-purpose solution fresh lens comfort (60mL, 240mL, 3 X 240mL)
 • Boston®/Boston® ADVANCE Cleaner (30mL)
 • Boston®/Boston® ADVANCE Conditioning Solution (120mL)
 • Boston® Multi Action Solution Special Flight Pack SIMPLUS (2 X 60mL)
 • Boston® ADVANCE Cleaner Conditioning Solution Multipack (3 X 30mL & 3 X 120mL)
 • Boston® ADVANCE Cleaner Conditioning Solution Starter Kit ADVANCE FORMULA (10mL & 30mL)

 • Sensitive Eyes® contact lens solution plus Saline (500mL)

 • EasySept® contact lens solution (120mL)

 • Ophtaxia® eye wash solution

 


 • Sensitive Eyes® eye lubricant solution


O společnosti Bausch + Lomb

Společnost Bausch + Lomb, přední světový hráč v oblasti péče o zdraví očí, která je součástí společnosti Bausch Health Companies Inc., se zaměřuje výhradně na pomoc lidem zlepšit jejich zrak, pro lepší život. Mezi její hlavní odvětví patří volně prodejné přípravky, doplňky stravy, výrobky pro péči o oči, léky pro oči, kontaktní čočky, produkty pro péči o čočky, oftalmologické chirurgické přístroje a nástroje. Společnost Bausch + Lomb vyvíjí, vyrábí a prodává jedno z nejkomplexnějších produktových portfolií v tomto oboru, které je k dispozici přibližně ve 100 zemích.

Pro vice informací navštivte:  www.bausch.com

®/TM jsou ochranné známky společnosti Bausch & Lomb Incorporated a jejich dceřiných společností.
Všechny ostatní názvy produktů/značky a/nebo loga jsou ochranné známky příslušných vlastníků.
© 2021 Bausch & Lomb Incorporated or its affiliates.

Dotazy?

Online Beratung - form

Online Beratung - page
   TrustArc