Alergie

Alergie je přirozenou reakcí těla na některé léky nebo látky, která se obvykle projeví svěděním, zarudnutím, zánětem a dalšími příznaky. Alergie se může objevovat v určitém ročním období nebo celoročně – podle toho, na co jste alergičtí. Pokud trpíte alergií, mohou být postiženy i vaše oči. Mohou být zarudlé, svědit, slzet a jak oči, tak víčka mohou být také zanícená.

Co způsobuje alergie?
Pokud vaše tělo přijde do kontaktu s alergenem nebo některými léky, Vváš imunitní systém přirozeně reaguje a vytváří látku zvanou histamin. Histamin se váže na tkáně v očích, tím způsobí jejich zvětšení nebo roztažení, a to se projeví jako příznaky alergie. 

Mezi běžné alergeny, které mají vliv na oči, patří např. pyl, ambrozie, tráva, plísně, plevel, prach, zvířecí srst a peří, a další. 

Příznaky alergie

  • zarudnutí
  • nadměrné slzení
  • svědění očí 
  • kýchání
  • problémy s nosními dutinami

Léčba alergie
Nejlepší způsob léčby alergií je vyhnout se alergenu. Pokud např. míváte alergické reakce na jaře, pravděpodobně reagujete na pyly ve vzduchu a měli byste se snažit pobývat co nejvíce v budovách. Stejně tak pokud máte alergii pokaždé, když jste v domě, kde se vyskytuje zvířecí srst, bylo by moudré co nejvíce se zvířatům vyhýbat. 

Lidem trpícím alergiemi může pomoci každodenní výměna kontaktních čoček za nové. 

Dotazy?

Online Beratung - form

Online Beratung - page
   TrustArc