Křeč očních víček (blefarospasmus)

irritated-eye-lgNěkdy pociťujete škubání ve víčkách. Nebývá to nepříjemné, ale může vás to obtěžovat. Nejspíše se budete zajímat, zda je všechno v pořádku. Obecně platí, že není.

Záškuby očních víček (nebo základní blefarospasmasmus) jsou mimovolné pohyby svalů jednoho nebo obou očních víček.

Mírné výskyty jsou velmi časté a jsou podobně drobným svalovým křečím, které lidé často pociťují v rukou nebo nohou. Extrémní případy (které se vyskytují u jednoho z 20 000 pacientů) mohou být mnohem závažnější a jsou doprovázeny silným škubáním, které v podstatě nutí mít oči zavřené. V těchto případech se mohou záškuby rozšířit na další oblasti oka, včetně obočí, úst a krku.

Čím jsou způsobeny křeče očních víček?
Vědci spekulují o několika příčinách - včetně nesprávně zaslané mozkového vzruchu, unavených oči, nadměrné spotřeby kofeinu, vynechání určitých léků, stresu, podrážděnosti nebo suchých očí.Nicméně, příčinou očních záškuby nyní zůstává neznámý. Nicméně příčiny záškubů očních víček nejsou známé.

Příznaky křeče očních víček
Symptomy záškubů očních víček mohou zahrnovat:

  • nadměrné mrkání;
  • bezděčný pohyb svalů kolem očí;
  • suchost očí;
  • citlivost na světlo;
  • unavené oči.

Léčba křeče očních víček
Případy mírných záškubů očních víček jsou izolované a odezní samy. Uvolnění svalů a snížení počtu záškubů může pomoci jemná masáž postiženého očního víčka  Také možná budete chtít použít některé oční kapky v případě, že je přispívajícím faktorem syndrom suchého oka.

Chroničtější formy tohoto onemocnění mohou být léčeny následujícím způsobem:

  • Injekce do obličeje: Injekce se podávají za účelem způsobení lokálního ochrnutí v okolí postižené oblasti. Ve většině případů dojde k okamžité reakci očí a příznaky v době mezi aplikacemi injekcí odezní. Typický harmonogram podávání injekcí je jednou za tři měsíce, u jednotlivých pacientů se však liší.
  • Chirurgické odstranění svalů kolem očních víček: Tato metoda se používá pouze ve vážných případech u pacientů, kteří nereagují na jiné formy léčby.

Dotazy?

Online Beratung - form

Online Beratung - page
   TrustArc